Królików Rasowych S-29
Get Adobe Flash player

O mnie

Champion 96.5pkt

Nazywam się Dariusz Wencepel, mieszkam w Tychach na Śląsku. Hodowlą królików rasowych zajmuje się od 1998 roku. Jestem członkiem Okręgowego Związku Hodowców Drobnego Inwentarza w Bielsku-Białej zrzeszonego w PZHGRiDI. Historia z królikami rozpoczęła się od dwóch samic belgijskich olbrzymów szarych, które dały początek całej hodowli. Następnie do hodowli wprowadzone zostały króliki rasy nowozelandzki biały oraz kalifornijski czarny. Od 2006 r. moja hodowla objęta jest oceną wartości użytkowej i hodowlanej przez Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt w Warszawie.
Moje stada królików są wpisane do Głównej Księgi Hodowlanej Kraju (GKROL). Każda z ras ma przyznany osobny nr rejestracyjny przez KCHZ,  dla nowozelandzkich białych jest to nr S-291, a dla kalifornijskich czarnych S-292. Króliki z mojej hodowli biorą udział w wystawach regionalnych, krajowych, ogólnopolskich i europejskich, zajmując na nich czołowe miejsca. Przez te wszystkie lata hodowli królików rasowych uzbierało się już ponad sto tytułów championów, v-ce championów, championatów oraz złotych medali  na wystawach, o których można poczytać w dziale osiągnięcia.
Moje stado podstawowe opiera się na bardzo dobrych osobnikach o wysokich ocenach fenotypu 96-97 pkt. Posiadany materiał hodowlany jest efektem kilkunastu lat pracy hodowlanej, polegającej na kojarzeniu wybitnych osobników z własnej hodowli, oraz od najlepszych hodowców z Austrii, Czech, Niemiec, Słowacji.

W maju 2017r. podczas Gali Nagród XXVIII Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu, zostałem uhonorowany odznaką „ZASŁUŻONY DLA ROLNICTWA” przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W 2012r. byłem wśród 11 hodowców królików z Polski którzy reprezentowali nasz kraj na XXVII Europejskiej Wystawie w Lipsku, mój królik został tam odznaczony medalem EG4 za wybitną ocenę 96.5pkt.

 

18th January 2022


Hit Counter provided by shuttle service to lax