Królików Rasowych S-29
Get Adobe Flash player

O mnie

S-29 Nazywam się Dariusz Wencepel, mieszkam na Śląsku, w miejscowości Tychy, hodowlą królików rasowych zajmuje się od 1998 roku. Jestem członkiem Okręgowego Związku Hodowców Drobnego Inwentarza w Bielsku-Białej zrzeszonego w Polskim Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza. Historia z królikami rozpoczęła się od dwóch samic belgijskich olbrzymów szarych, które dały początek całej hodowli. Następnie do hodowli wprowadzone zostały króliki rasy nowozelandzki biały oraz kalifornijski czarny. Od 2006 r. moja hodowla objęta jest oceną wartości użytkowej i hodowlanej przez Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt w Warszawie.
Każda z ras ma przyznany osobny nr rejestracyjny przez KCHZ wpisany do Głównej Księgi Hodowlanej (GKROL), dla Belgijskich Olbrzymów szarych jest to S-29, dla Nowozelandzkich białych S-291 oraz dla Kalifornijskich czarnych S-292. Króliki z mojej hodowli biorą udział w wystawach regionalnych, krajowych, ogólnopolskich i europejskich, zajmując na nich czołowe miejsca.
Przez te wszystkie lata hodowli królików rasowych uzbierało się już kilkadziesiąt tytułów championów i v-ce championów na wystawach, o których można poczytać w dziale osiągnięcia.
Moje stado podstawowe opiera się na bardzo dobrych osobnikach o wysokich ocenach fenotypu 96-97 pkt. Posiadany materiał hodowlany jest efektem kilkunastu lat pracy hodowlanej, polegającej na kojarzeniu wybitnych osobników pochodzących od najlepszych hodowców krajowych, a także z Austrii, Czech, Niemiec, Słowacji i Węgier.

W 2012r. byłem wśród 11 hodowców królików z Polski którzy reprezentowali nasz kraj na XXVII Europejskiej Wystawie w Lipsku, mój królik został tam odznaczony medalem EG4 za wybitną ocenę 96.5pkt.

 

22nd May 2019


Hit Counter provided by shuttle service to lax